Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca przemocy domowej w trakcie interwencji znieważył policjantkę i groził jej pozbawieniem życia

Data publikacji 18.10.2021

Mężczyzna za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad partnerką życiową oraz za znieważenie policjantki oraz kierowanie wobec niej gróźb pozbawienia życia został ukarany przez sąd między innymi nakazem opuszczenia mieszkania, zakazem zbliżania się do partnerki, wysoką karą finansową i karą ograniczenia wolności.

Na początku października br. dyżurny oławskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań w Jelczu-Laskowicach. Po zebraniu niezbędnych informacji, funkcjonariusz wysłał na miejsce patrol mundurowych. Okazało się, że nietrzeźwy 53-latek, po powrocie do domu wszczął awanturę, w trakcie której wulgarnie wyzywał konkubinę, krzyczał do niej, szarpał ją za ubranie, popychał i i bił . Przed przyjazdem policji oprawca uciekł z mieszkania. Funkcjonariusze po rozmowie z pokrzywdzoną kobietą "przeczesali" pobliski teren i znaleźli sprawcę przemocy.

Mężczyzna został zatrzymany. Od razu wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile. Ponadto okazało się, że posiada on zakaz zbliżania się do partnerki wydany przez oławską prokuraturę. 53-latek podczas interwencji zachowywał się bardzo agresywnie wobec mundurowych. Znieważył policjantkę i skierował pod jej adresem groźby pozbawienia życia.

Po wytrzeźwieniu agresor usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa nie tylko na szkodę swojej partnerki życiowej, ale też interweniującej policjantki.

Decyzją sądu 53-latek został ukarany m. in. nakazem opuszczenia mieszkania, które zajmował z pokrzywdzoną, zakazem zbliżania się do niej, wysoką karą finansową oraz karą ograniczenia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Oławie

Powrót na górę strony