Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sześciu mężczyzn zatrzymanych z narkotykami. Zabezpieczona marihuana, kokaina, amfetamina i krzewy konopi indyjskich

Data publikacji 18.10.2021

Sześciu mężczyzn zatrzymali w miniony weekend za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz odurzających wałbrzyscy policjanci. Dodatkowo w mieszkaniu 23-latka funkcjonariusze znaleźli kilka krzewów konopi indyjskich. Mundurowi po raz kolejny narkotykom mówią stanowcze nie i zapowiadają dalszą, praktycznie codzienną walkę z tym procederem.

Funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy realizując działania operacyjne znaleźli przy 23-latku zawiniątko, w którym była kokaina. Kilkadziesiąt minut później inni policjanci tego samego pionu legitymowali przy jednej z ulic Wałbrzycha 38-letniego mieszkańca Kamiennej Góry, przy którym znaleźli narkotyki w postaci marihuany. Nie minęły trzy godziny, a policjanci prewencji pierwszego komisariatu otrzymali informację o awanturze domowej w jednym z mieszkań. Tam zatrzymali 31-letniego wałbrzyszanina, który posiadał przy sobie marihuanę oraz amfetaminę.

Sobotni wieczór, to kolejni dwaj zatrzymani mężczyźni z narkotykami. Funkcjonariusze zespołu wywiadowców sprawdzili, czy środków zabronionych prawem nie posiada 23-latek. Okazało się, że młody mężczyzna miał przy sobie amfetaminę, a w jego miejscu zamieszkania mundurowi zabezpieczyli również pięć krzewów konopi indyjskich. Chwilę po godzinie 20.00 w ręce kolejnych policjantów zespołu wywiadowców trafił 24-latek. Wałbrzyszanin ukrywał w wierzchniej odzieży amfetaminę oraz marihuanę.

Wczoraj po godzinie 23.00 na terenie Wałbrzycha funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu postanowili skontrolować jadącego drogą motorowerzystę. Okazało się, że 33-latek posiadał przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Test na zawartość narkotyków w organizmie wykonany przez mundurowych wykluczył, aby mężczyzna znajdował się pod ich wpływem.

Teraz wszystkim podejrzanym za posiadanie środków psychotropowych lub odurzających grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony