Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego

Data publikacji 19.10.2021

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badania na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało od 1 do blisko 1,8 promila. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 2 kierowców, którzy naruszyli sądowe zakazy. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

16 października br. około godziny 10.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na ul. Wrocławskiej zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego, który kierował pojazdem marki VW w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1 promil w jego organizmie.

Kilka godzin później policjanci na ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze zatrzymali nietrzeźwego, 27-letniego rowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1 promil.

Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Następnego dnia, tj. 17 października br. około godziny 1.00 policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze na ul. Karkonoskiej zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego kierującego pojazdem marki Ford. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy - miał blisko 1,8 promila oraz naruszył 5 letni zakaz kierowania pojazdami. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozić może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, około godziny 2.00 w Mysłakowicach funkcjonariusze jeleniogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego kierującego pojazdem marki VW. Kierowca był nietrzeźwy, a przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,6 promila.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Za naruszenie zakazu kierowania pojazdami kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Powrót na górę strony