Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszej na pasach. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności

Data publikacji 20.10.2021

Złotoryjscy policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednej z głównych ulic miasta. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 80-latki. Kobieta trafiła do szpitala, na szczęście obrażenia ciała nie były poważne. Wstępne czynności funkcjonariuszy wykazały, że auto było przeładowane o kilkaset kilogramów. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny auta, a okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w prowadzonym postępowaniu. Apelujemy do kierowców o ostrożną i bezpieczna jazdę!

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 10.00 na ulicy Wojska Polskiego w Złotoryi. Kierujący autem dostawczym potrącił starszą kobietę, która przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. 80-latka została przewieziona przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Na szczęście obrażenia jakich doznała nie były poważne. 25-letni kierujący został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Wstępne czynności policjantów wykazały, że auto było przeładowane. Waga samochodu i jego ładunku była o kilkaset kilogramów większa niż zezwalały na to przepisy. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny auta. Wszystkie okoliczności będą wyjaśniane w ramach policyjnego postępowania.

Trwający okres jesienno-zimowy powoduje, że warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze - zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia.

Pieszy wchodzący i znajdujący się już na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed jadącym pojazdem. Należy jednak pamiętać, iż pomimo zmiany przepisów, wtargnięcie na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd - nawet na przejściu dla pieszych - jest niedopuszczalne.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Złotoryi
Powrót na górę strony