Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy dla dolnośląskich policjantów

Data publikacji 20.10.2021

Flotę pojazdów dolnośląskiego garnizonu zasiliły dwa nowe specjalistyczne radiowozy nieoznakowane. Są to specjalnie przygotowane i wyposażone Ambulanse Poczty Specjalnej marki Ford Transit Custom, które trafią do funkcjonariuszy Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Będą one bez wątpienia dużym wsparciem technicznym podczas codziennej służby policjantów z tzw. konwojówki. Z racji charakterystyki zadań, do realizacji których nowe auta zostały przeznaczone, wyposażono je w wiele elementów dodatkowego wyposażenia, które pozwolą ich użytkownikom kompleksowo realizować czynności przewozu specjalnych przesyłek pocztowych zwierających m.in. materiały zawierające informacje niejawne czy dowody rzeczowe zabezpieczone przez policjantów w toku prowadzonych spraw.

Flota policyjnych radiowozów garnizonu dolnośląskiego powiększyła się o kolejne dwa nieoznakowane pojazdy. Są to furgony marki Ford, które trafią do funkcjonariuszy Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wykorzystywane będą one do przewozu specjalnych przesyłek pocztowych zwierających m.in. materiały zawierające informacje niejawne czy dowody rzeczowe zabezpieczone przez policjantów w toku prowadzonych spraw.

Nowe radiowozy to samochody marki Ford Transit Custom - furgony o mocy 130 KM, wyposażone w silnik diesla. To już kolejne auta, które w tym roku trafią do dyspozycji dolnośląskich policjantów. Pojazdy zostały zakupione w ramach dostaw centralnych. Z racji charakterystyki służby, do której nowe fordy zostały przeznaczone, wyposażono je w szereg udogodnień i wiele elementów dodatkowego wyposażenia, co powoli ich użytkownikom jeszcze skuteczniej realizować stawiane przed nimi zadania.

Flota dolnośląskiej Policji jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowe auta. Zakupione samochody będą niewątpliwie dużym wsparciem technicznym w służbie funkcjonariuszy, którzy realizują niezwykle ważne zadania przewozu osób oraz różnego rodzaju przedmiotów, jak choćby krew i materiał biologiczny zabezpieczone do badań laboratoryjnych. Zwiększą one jednocześnie bezpieczeństwo mundurowych, a także poprawią komfort ich pracy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 32.71 MB)

Pliki do pobrania

  • 203.79 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony