Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po policyjnym pościgu - kierował pod wpływem środków odurzających, nie miał uprawnień i był poszukiwany

Data publikacji 20.10.2021

Oławscy policjanci zatrzymali po pościgu 34-letniego kierowcę. Okazało się, że prowadził samochód pod wpływem środków odurzających, nie miał też uprawnień żeby nim jechać a dodatkowo był poszukiwany. W aucie podróżował także inny mężczyzna, który również był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Kierującemu za przestępstwa o które jest podejrzany może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczorajszej nocy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oławskiej jednostki podczas patrolowania ulic miasta, postanowili zatrzymać do kontroli pojazd marki Renault, którego kierowca, widząc radiowóz gwałtownie przyspieszył a jego pasażerowie pochylili się próbując się schować. Pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kierujący nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli. Ostatecznie próba ucieczki okazała się bezskuteczna, gdyż na jednym z zakrętów zjechał z drogi i zawisł na skarpie usypanej z ziemi.

Uciekinierem okazał się być 34-latek z gminy Siechnice. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponadto znajdował się pod wpływem środków odurzających (wykonano test z wynikiem pozytywnym - wskazanie THC amfetamina). Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową we Wrocławiu, celem ustalenia miejsca pobytu. Jak się okazało jeden z podróżujących z nim pasażerów, 41- letni mieszkaniec gminy Siechnice również okazał się być osobą poszukiwaną, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

34-latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających a także stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom.Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Oławie

Powrót na górę strony