Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi rodzice „opiekowali się” dzieckiem

Data publikacji 21.10.2021

Oławscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie pijani rodzice mieli opiekować się dzieckiem. Kobieta miała 3 promile alkoholu w organizmie, a mężczyzna blisko 2. Teraz będą się tłumaczyć przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Wczoraj po godz. 12:00 pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oławie, podczas niezapowiedzianej kontroli rodziny, zauważyli dziwne zachowanie rodziców, świadczące o wcześniejszym spożywaniu znacznej ilości alkoholu.

Policjanci wezwani na miejsce potwierdzili rzeczywiście to zgłoszenie. Badanie alkomatem wskazało, że 36-letnia matka miała 3 promile alkoholu w organizmie, a 38-letni ojciec blisko 2. Z uwagi na stan nietrzeźwości rodziców i brak możliwości właściwej opieki nad dzieckiem, 3- letniego synka pary przekazano do pogotowia opiekuńczego. O zdarzeniu zostanie poinformowany również sąd rodzinny i nieletnich.

Nieodpowiedzialność rodziców często bywa przyczyną dramatu, jaki przeżywa ich dziecko. Najmłodsi nie potrafią się same obronić przed zagrożeniami, na jakie wystawiają je lekkomyślni i niedojrzali rodzice. Dlatego tak ważne jest to, by osoby będące świadkami krzywdy, jaka dzieje się dziecku, reagowały. Jeden telefon – nawet anonimowy – wykonany pod numer alarmowy 112, może realnie przyczynić się do poprawy sytuacji, w jakiej znajduje się maluch, a nawet ocalić jego życie i zdrowie.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Oławie

 

Powrót na górę strony