Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł auto byłej partnerki. Policjanci odzyskali samochód, a mężczyzna trafił do aresztu

Data publikacji 22.10.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna ukradł auto swojej byłej partnerce. Okazało się, że jego łupem padły również dokumenty. Skradzione rzeczy zostały na szczęście odzyskane. Okazało się, że mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz, oprócz zasądzonej kary, musi liczyć się z zagrożeniem 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Kowarach zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 13 października br. ukradł swojej byłej partnerce samochód marki VW. Dostał się do niego za pomocą oryginalnych kluczyków, które wcześniej zabrał z jej mieszkania. Okazało się, że jego łupem padły także dokumenty kobiety.

W wyniku prowadzonych czynności policjanci odzyskali skradziony pojazd i dokumenty pokrzywdzonej. Podczas zatrzymania okazało się również, że 29-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy za wcześniej popełnione kradzieże.

Mężczyzna odbędzie teraz nie tylko zasądzoną w przeszłości karę, ale grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności za kradzież samochodu i dokumentów na szkodę byłej partnerki.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony