Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17-latek odpowie za rozbój na 15-latce. Policjanci odzyskali skradziony telefon

Data publikacji 25.10.2021

Do 12 lat więzienia grozi 17-latkowi podejrzanemu o rozbój. Nastolatek na ulicy zaatakował 15-latkę i wyrwał jej z rąk telefon komórkowy. Sprawca dwa dni później został zatrzymany przez funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Okazało się, że młody mężczyzna był poszukiwany celem umieszczenia w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Wałbrzychu. Młody mężczyzna najpierw złapał za szyję małoletnią, przewrócił ją na ziemię, a następnie wyrwał jej z ręki telefon komórkowy. Na szczęście wałbrzyszance nic poważnego się nie stało, ale straty w mieniu oszacowane zostały na 800 zł.

Wałbrzyscy kryminalni natychmiast podjęli czynności wykrywacze i już po kilkudziesięciu godzinach od zdarzenia zatrzymali sprawcę rozboju. Okazał się nim 17-letni wałbrzyszanin. Podczas czynności funkcjonariusze ustalili, że młodociany przestępca jest poszukiwany celem umieszczenia do czasu osiągnięcia pełnoletności w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Lwówku Śląskim, gdyż już wcześniej - kiedy był nieletnim - były z nim problemy wychowawcze.

W toku wykonanej pracy operacyjnej skradziony telefon został odzyskany przez mundurowych. 17-latek natomiast usłyszał już zarzut rozboju. Przyznał się do winy. Prokurator dodatkowo zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony