Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekając przed policjantami zmusił innych kierowców do gwałtownych manewrów. Został zatrzymany i trafił do aresztu

Data publikacji 26.10.2021

Mężczyzna, który usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów z Bolesławca w wyniku działań operacyjnych. Uciekając przed patrolem w „godzinach szczytu” swoimi zachowaniem zmusił innych kierowców do gwałtownych manewrów w celu uniknięcia zderzenia z nim.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki na podstawie działań operacyjnych ustalili i zatrzymali kierowcę, który kilka godzin wcześniej podczas ucieczki przed policjantami stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi z legnickiej prewencji, pełniący służbę w Bolesławcu, chcieli skontrolować pojazd, którego kierowca popełnił wykroczenie drogowe. Mężczyzna nie tylko nie zatrzymał się do kontroli. Uciekając ulicami miasta w „godzinach szczytu”, łamiąc przepisy, zmuszając innych kierowców do gwałtownych manewrów, sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. W pewnym momencie kierowca wjeżdżając w osiedle, gdzie ograniczone miał już możliwości jazdy, porzucił auto i uciekł pieszo.

Podejrzany myślał, że jak zostawi samochód, który nie był przerejestrowany po zakupieniu, to policjanci go nie znajdą. Kilka godzin później bolesławieccy kryminalni zatrzymali 40-latka. Na podstawie materiału dowodowego zebranego przez policjantów podejrzany w Prokuratorze Rejonowej w Bolesławcu usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Natomiast sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu nieodpowiedzialnego kierowcy na okres 3 miesięcy.

Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Bolesławcu

Film Doprowadzenie

Opis filmu: Film pokazujący doprowadzenie zatrzymanego kierowcę, który uciekł przed policjantami

Pobierz plik Doprowadzenie (format mp4 - rozmiar 9.7 MB)

Powrót na górę strony