Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 2,5 kg narkotyków i zatrzymali dwie osoby. Jeden z podejrzanych od razu trafił do zakładu karnego

Data publikacji 26.10.2021

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzany o przestępstwa narkotykowe. Jeden miał konopie indyjskie na strychu, a drugi w altance na suszarce do prania. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli blisko 2,5 kg substancji odurzających. Jeden z zatrzymanych był również poszukiwany, gdyż ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

Policjanci na terenie powiatu bolesławieckiego regularnie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Tym razem zatrzymane zostały dwie osoby i zabezpieczono blisko 2,5 kg narkotyków.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali mężczyznę, który w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych miał blisko 1,2 kg marihuany i kilka porcji metamfetaminy. Mundurowi podczas sprawdzania miejsca zamieszkania 32-latka najpierw w sypialni znaleźli woreczek z krystaliczną substancją, następnie na klatce schodowej zabezpieczyli foliowe opakowanie z suszem, a po wejściu na poddasze zobaczyli suszące się krzewy konopi indyjskich.

Natomiast policjanci Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki w altance ogrodowej użytkowanej przez 31-latka znaleźli 2 worki foliowe z suchymi już roślinami oraz suszarkę do prania, na której trwał proces wysychania roślin służących do pozyskiwania substancji odurzających. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli kilka porcji białej substancji. Ponadto mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka okazał się być osobą poszukiwaną i na kolejne 6 miesięcy trafił od razu do zakładu karnego.

W obu przypadkach testy przeprowadzone przez technika kryminalistyki potwierdziły, że zabezpieczone środki to marihuana i metamfetamina, łącznie blisko 2,5 kg narkotyków.

Przypomnijmy. Za posiadanie substancji odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za posiadanie znacznych ilości grozi do 10 lat pozbawienia wolności, uprawa konopi zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Bolesławcu

  • susz roślinny w worku foliowym leżący na biurku, obok znajduje się tester narkotykowy zabarwiony na czerwono
  • susz roślinny rozłożony na materiale leżącym na suszarce do prania w pomieszczeniu gospodarczym
  • susz roślinny znajdujący się w niebieskim worku foliowym na podłodze
  • policjant umundurowany prowadzi zatrzymanego mężczyznę do celi
Powrót na górę strony