Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miliccy policjanci w ramach działań „ELKA” kontrolowali pojazdy służące do nauki jazdy

Data publikacji 26.10.2021

Miliccy policjanci przeprowadzili na terenie powiatu działania prewencyjne pod nazwą „ELKA”. Podczas tej akcji skontrolowano 20 pojazdów służących do nauki jazdy. Ponieważ w Miliczu istnieje możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy i po ulicach tego miasta codziennie jeździ kilkanaście tzw. elek kształcących przyszłych kierowców, miejscowi funkcjonariusze zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Działania kontrolne pod nazwą „ELKA” zostały przeprowadzone przez milickich policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego w miniony weekend. Mundurowi skontrolowali łącznie 20 pojazdów wykorzystywanych do nauki jazdy, w tym także motocykle. Głównym celem akcji było między innymi wyeliminowanie z ruchu drogowego tzw. elek, które były niesprawne technicznie, a także sprawdzenie ważności dokumentów posiadanych przez instruktorów nauki jazdy i kursantów.

Oczywiście każda z kontrolowanych osób, zarówno tych aspirujących dopiero do miana kierowcy, jak również ich nauczycieli, była także badana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wszyscy byli trzeźwi. W trakcie przeprowadzonych kontroli mundurowi stwierdzili kilka drobnych uchybień, które skutkowały wypisaniem mandatu karnego bądź w niektórych przypadkach pouczeniem.

Podobne działania będą w przyszłości kontynuowane przez milickich funkcjonariuszy w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach powiatu.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Miliczu

Powrót na górę strony