Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapłacił za zakupy banknotem z napisem "souvenir"

Data publikacji 26.10.2021

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sklepach na terenie miasta Lubania zapłacił za towar imitacją banknotu z napisem "souvenir" o nominale 200 złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli banknoty. 61-latkowi za tego typu czyn grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny lubańskiej komendy w ubiegłym tygodniu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w jednym z marketów na terenie Lubania dokonał zakupów, za które zapłacił prawdopodobnie fałszywym banknotem o nominale 200 złotych, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego będący w pobliżu marketu zatrzymali podejrzanego w tej sprawie mężczyznę.

Jak ustalono, w trakcie prowadzonych czynności mężczyzna ten próbował kilka minut wcześniej zapłacić fałszywym środkiem płatniczym również w kiosku ruchu. Banknoty zostały zabezpieczone, a 61-latek usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa poprzez osiągnięcie korzyści majątkowej doprowadzając inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Za tego typu czyn mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Lubaniu

Powrót na górę strony