Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa matka i narkotyki w mieszkaniu – finał interwencji domowej w Kłodzku

Data publikacji 27.10.2021

Podczas interwencji domowej wobec nietrzeźwej kobiety funkcjonariusze ujawnili przy jej znajomym marihuanę i amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz losem nietrzeźwej matki i jej dzieci zajmie się sąd rodzinny. Natomiast zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 25-latkowi zarzuty posiadania narkotyków.

O nietrzeźwej matce dyżurny kłodzkiej policji został poinformowany wczoraj około godz. 10. Mundurowi pojechali do wskazanego mieszkania, gdzie zastali pijaną kobietę, której małoletnie dzieci w wieku od 5-16 lat były na zajęciach w szkole i przedszkolu. Funkcjonariusze po przebadaniu mieszkanki stwierdzili, że ma ona 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto zauważyli, że w jej torebce znajduje się butelka, z której wylewa się wódka.

Podczas tej interwencji znajomy właścicielki mieszkania zachowywał się bardzo nerwowo. Po sprawdzeniu jego kieszeni policjanci ujawnili woreczki z białym proszkiem i suszem roślinnym. Przeprowadzone wstępne badanie wykazało, że 25-latek posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Z zabezpieczonej ilości można było przygotować ok. 40 porcji narkotyków.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzieci 44-letniej kobiety, po zakończonych zajęciach w szkole i przedszkolu, zostały przekazane do placówki opiekuńczej. Teraz o dalszym losie małoletnich zdecyduje sąd rodzinny. Natomiast 25-latek, znajomy nieodpowiedzialnej matki, odpowie karnie za posiadanie narkotyków. Grozi mu kara pozbawiania wolności do lat 3.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony