Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lwóweccy policjanci na manewrach klas mundurowych w Rakowicach Wielkich  

Data publikacji 27.10.2021

Wczoraj w Rakowicach Wielkich, w powiecie lwóweckim, z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyły się Manewry Sportowo-Obronne Klas Mundurowych. W wydarzeniu wzięli udział również funkcjonariusze, którzy wchodzą w skład Policyjnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej oraz mundurowi z lwóweckiej i gryfowskiej jednostki Policji.

Lwóweccy policjanci, na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich, wzięli udział w Manewrach Sportowo-Obronnych Klas Mundurowych, które zostały zorganizowane z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W wydarzeniu tym udział wzięło wiele różnych służb mundurowych, w tym funkcjonariusze z Policyjnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej oraz mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim i Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim.

Mundurowi podczas pogadanek i szkoleń przygotowanych dla młodzieży przedstawiali uczniom między innymi sprzęt, który wykorzystywany jest do poszukiwań, opowiadali jak wygląda logistyka tego rodzaju działań oraz konkretne przykłady akcji poszukiwawczych, w których brali udział. Policjanci omówili również zagadnienia związane z bezpieczeństwem seniorów, jak choćby kwestię demencji starczej oraz skutki z nią związane, które niejednokrotnie doprowadzają do zaginięciami osób starszych.

Zaprezentowany został również system, który ułatwia zarządzanie poszukiwaniami. Uczniowie mogli sami przekonać się, jak działa aplikacja, instalując ją na swoich telefonach.

Jedną z konkurencji podczas manewrów sportowo-obronnych było strzelanie z broni krótkiej pneumatycznej, które przeprowadził funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim.

Ponadto mundurowi rozmawiali z uczniami na temat zawodu policjanta. Przybliżali młodzieży, jak wygląda proces rekrutacji do służby w Policji, jednocześnie zachęcając do wstąpienia w szeregi formacji.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Lwówku Śląskim

Powrót na górę strony