Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy, który miał blisko promil alkoholu w organizmie

Data publikacji 27.10.2021

Przyjechał z towarem do jednej z wałbrzyskich firm. Niestety był kompletnie pijany. Dzięki reakcji świadków, nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego został ostatecznie zatrzymany przez tamtejszych dzielnicowych. Badanie wykazało u mężczyzny blisko promil alkoholu w organizmie. Odpowie teraz za przestępstwo.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 11:30. Świadkowie zareagowali na widok poruszającego się pod wpływem alkoholu po terenie jednej z firm w Wałbrzychu kierującego samochodem dostawczym i nie pozwolili mu wyjechać na drogę publiczną. Powiadomieni o zdarzeniu dzielnicowi chwilę później zatrzymali mężczyznę.

Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, iż kierujący jest kompletnie pijany. 49-latek miał w organizmie blisko promil tej substancji. Funkcjonariusze odebrali podejrzanemu prawo jazdy i osadzili w policyjnej izbie zatrzymań. Teraz za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości czeka go sprawa sądowa. Mężczyzna za kratami więzienia może spędzić 2 lata.

Warto po raz kolejny podkreślić, iż właściwa reakcja świadków pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Dlatego przy każdej okazji przypominamy. Jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, którzy przekaże informacje dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony