Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Październik miesiącem seniorów - złotoryjscy policjanci spotkali się z mieszkańcami Wojcieszowa

Data publikacji 27.10.2021

Złotoryjscy policjanci uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z seniorami. Tym razem, w ramach akcji „Październik miesiącem seniorów” zorganizowanej przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Wojcieszowie rozmawiali o zagrożeniach i niebezpieczeństwach na jakie narażone są osoby starsze. Zwracali także uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Każdy senior otrzymał od policjantów odblaskowy prezent. Były to kamizelki i opaski, dzięki którym będą widoczni i bezpieczni na drodze.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi systematycznie spotykają się z seniorami. Takie akcje mają na celu podnoszenie świadomości mieszkańców powiatu w zakresie istniejących zagrożeń, czy też metod stosowanych przez przestępców. Dzięki takim rozmowom seniorzy wiedzą jak działają oszuści, jak powinni się zachować w kontakcie z osobą nieznajomą i pamiętają o zasadzie ograniczonego zaufania.
 
Tym razem dzielnicowy i oficer prasowy spotkali się z mieszkańcami Wojcieszowa. Było ono zorganizowane w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym. Przypomnieli im o sposobach i metodach działania oszustów na wnuczka, policjanta lub pracownika energetyki. Zaprezentowali filmy profilaktyczne, dzięki którym seniorzy mogli zobaczyć jak działają przestępcy, jak manipulują i grają emocjami starszych osób.
 
Na spotkaniu nie zabrakło wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególną uwagę policjanci zwracali na konieczność noszenia przez pieszych odblasków. Szybko zapadający zmrok w okresie jesienno-zimowym, mgła i opady deszczu powodują, że piesi oraz rowerzyści nie są tak dobrze widoczni na drodze jak im się wydaje. Dlatego policjanci apelowali o noszenie odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym ale także w miejscowościach.
Na zakończenia spotkania seniorzy otrzymali od policjantów prezenty w postaci kamizelek i opasek odblaskowych. Dzięki nim będą widoczni i bezpieczni na drodze.
 
Spotkanie odbyło się w ramach programu profilaktycznego Wzorowy Senior.
 
podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP Złotoryja
Powrót na górę strony