Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne klepsydry – tak ostrzegamy seniorów przed oszustami!

Data publikacji 27.10.2021

Oławscy policjanci znaleźli dość oryginalny sposób, by ostrzec seniorów przed oszustwami, na które ta grupa społeczna jest bardzo narażona. Na terenie powiatu dzielnicowi rozwiesili klepsydry, które zamiast informacji o czyjejś śmierci oraz terminie i miejscu pogrzebu, zawierają apel do starszych osób. 

W związku z wciąż powtarzającymi się oszustwami, w wyniku których seniorzy często tracą oszczędności całego życia, a niejednokrotnie zaciągają jeszcze dodatkowe zobowiązania finansowe, oławscy policjanci wystosowali szczególny apel do osób starszych. Zawiera on szereg porad, jak ustrzec się przed przestępcami, którzy czyhają na ich pieniądze. Apel ten jest wyjątkowy ze względu na swoją formę, bowiem został on sporządzony w formie klepsydry, która zazwyczaj zawiera informacje o czyjejś śmierci oraz terminie i miejscu pogrzebu. Tym razem czytająca ją osoba, będzie miała okazję dowiedzieć się, jak się zachować, aby zminimalizować ryzyko stania się ofiarą oszustwa.

Pomysł może wydać się kontrowersyjny, najważniejsze jednak, by przekaz trafił do jak największej liczby seniorów, którzy są szczególnie narażeni na przestępstwa związane z wyłudzeniem pieniędzy. Wszystko po to, aby ustrzec ich i zapobiec przestępczemu procederowi.

Pamiętajmy, że seniorzy to osoby wychowane w przeświadczeniu, że trzeba nieść pomoc potrzebującym, dlatego często padają ofiarą bezwzględnych przestępców. Formuła klepsydr ma przyciągnąć uwagę społeczeństwa, zwłaszcza osób starszych, gdyż jest czymś, co interesuje ich na co dzień.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Oławie

Pliki do pobrania

  • 23.25 KB
    Opis policyjnej klepsydry
Powrót na górę strony