Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za rozbój z użyciem noża

Data publikacji 28.10.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W wyniku nieporozumienia między dwoma mężczyznami, którego podłożem były pieniądze, jeden z nich ugodził nożem drugiego w klatkę piersiową, a następnie zabrał mu 70 złotych. Na szczęście poszkodowany nie odniósł poważnych obrażeń. Teraz sprawca czynu za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 10 września br. na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Napastnik zaczepił pokrzywdzonego, doszło pomiędzy nimi do nieporozumienia, którego podłożem były pieniądze. W konsekwencji tej sytuacji napastnik godził nożem drugiego z mężczyzn, a następnie zabrał mu pieniądze w kwocie 70 złotych. Na szczęście pokrzywdzony nie odniósł poważnych obrażeń.

Funkcjonariusze powiadomieni o napadzie rozpoczęli poszukiwanie sprawcy tego przestępstwa. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 38-latka, jako podejrzewanego o popełnienie tego czynu.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony