Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w powiecie wałbrzyskim. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność na drogach

Data publikacji 28.10.2021

Dolnośląscy policjanci kolejny raz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas przemieszczania się po naszych drogach, niezależnie od tego, czy idziemy pieszo, jedziemy autem, rowerem bądź podróżujemy innym pojazdem. Dzisiaj nad ranem na łuku drogi wojewódzkiej nr 375 pomiędzy Strugą a Starymi Bogaczowicami, w powiecie wałbrzyskim, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

Jak ustalili policjanci ruchu drogowego w czwartek przed godziną 7:00 26-letni kierujący samochodem osobowym, jadąc od strony Strugi w kierunku Starych Bogaczowic, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, przeciął oś jezdni i bokiem auta zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku innym samochodem osobowym. Sprawcy zdarzenia ratownicy udzielił pomocy medycznej, po czym został on przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi. Do czasu zakończenia policyjnych działań na miejscu zdarzenia, na tym odcinku drogi występowały spore utrudnienia.

Na kanwie tego wypadku przypominamy o przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru, powinniśmy się upewnić, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie „ścinajmy” zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Niezwykle ważne jest również dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nieprzekraczanie tej dozwolonej oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Wszystkim kierującym przypominamy również, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, to często przyczyny tragicznych wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię, w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Pamiętajmy ponadto, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych użytkowników dróg.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony