Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie osoby z zarzutami za posługiwanie się cudzą kartą płatniczą

Data publikacji 29.10.2021

Dzierżoniowscy policjanci w wyniku prowadzonych działań zatrzymali dwie osoby w sprawie dokonywanych transakcji płatniczych nie swoją kartą. Policjanci dowiedli, że dwoje znajomych przez kilka godzin posługiwało się cudzą kartą podczas zakupów. Mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z konta poprzez posługiwanie się utraconą wcześniej przez zgłaszającą kartą płatniczą. Okazało się, że takich zbliżeniowych płatności było wiele w krótkim odstępie czasu, w różnych miejscach.

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego, którzy w wyniku działań zatrzymali do sprawy dwie osoby. Okazało się, że 54-letni mężczyzna wszedł w posiadanie cudzej karty płatniczej i nie omieszkał posłużyć się nią przy finalizowaniu własnych zakupów. Zapłacił zbliżeniowo w jednym ze sklepów w Dzierżoniowie. Po udanej transakcji przekazał kartę znajomej, 35-letniej kobiecie, która korzystając okazji wykonała 5 nieautoryzowanych transakcji oraz jedną nieskuteczną próbę płatności.

Policjanci zebrali w tej sprawie bogaty materiał dowodowy i na jego podstawie oboje zatrzymanych usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem.

Przypominamy, że płatność zbliżeniowa cudzą kartą to przestępstwo kradzieży z włamaniem. Sprawca pokonując zabezpieczenie elektroniczne włamuje się do systemu elektronicznego i kradnie pieniądze stanowiące płatność. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Powrót na górę strony