Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu dla sprawców rozboju

Data publikacji 29.10.2021

Trzy najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie dwoje mieszkańców powiatu średzkiego, którzy zaatakowali swojego znajomego, a następnie zabrali mu telefon komórkowy i elektryczną hulajnogę. Średzcy policjanci zatrzymali sprawcę jeszcze tego samego dnia. Jego młodsza towarzyszka trafiła do policyjnego aresztu niedługo później. Oboje usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna odpowie również za kradzież rozbójniczą. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali dwie osoby w związku z rozbojem. Ustalili wówczas, że trójka znajomych spożywała wspólnie alkohol. W pewnym momencie wywiązała się między nimi kłótnia, podczas której młoda kobieta uderzyła 25-letniego pokrzywdzonego butelką w głowę. Drugi z obecnych tam mężczyzny dołączył do kobiety i wspólnie bili i kopali 25-latka po całym ciele, a następnie zabrali mu telefon komórkowy i hulajnogę elektryczną. Po wszystkim uciekli zostawiając pokrzywdzonego z obrażeniami głowy bez pomocy.

Średzcy funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mężczyznę jeszcze tego samego dnia. Jego 19-letnia znajoma trafiła do policyjnego aresztu dzień później. Mundurowi odzyskali też telefon i hulajnogę o łącznej wartości 4500 złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przestawili napastnikom zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ponadto mężczyzna odpowie za kradzież rozbójniczą. Bowiem, kiedy pokrzywdzony próbował odzyskać swoje mienie, 25-latek groził mu użyciem przemocy.

Wobec obojga zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku dokonania go z użyciem niebezpiecznego narzędzia kara dla sprawcy nie może być niższa niż 3 lata.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Środzie Śląskiej

Powrót na górę strony