Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czołowe zderzenie dwóch osobówek między Wojcieszowem i Kaczorowem. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność na drogach

Data publikacji 03.11.2021

Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na drodze wojewódzkiej nr 328, pomiędzy Wojcieszowem a Kaczorowem w powiecie złotoryjskim doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W jednym z nich podróżowało dwoje dzieci. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Okazało się, że sprawca był pod wpływem metamfetaminy.

Do zdarzenia doszło 31 października br., około godziny 15.00. 64-letni kierujący samochodem osobowym - jadąc od strony Kaczorowa do Wojcieszowa - na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku innym pojazdem, którym kierowała 29-latka. Ratownicy udzielili kobiecie pomocy medycznej, po czym została przewieziona do szpitala. Pasażerowie, w tym dwoje dzieci nie wymagali hospitalizacji.

Funkcjonariusze zatrzymali oba dowody rejestracyjne pojazdów ze względu na uszkodzenia. Ustalili też, że kierowcy byli trzeźwi, jednak badanie narkotestem sprawcy tego zdarzenia wykazało, że był pod wpływem metamfetaminy. W związku z powyższym, od 64-latka pobrano krew do dalszych badań. Aktualnie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi prowadzą czynności mające na celu ustalenie przyczyn i dokładnych okoliczności tego zdarzenia. Do czasu zakończenia działań procesowych, na tym odcinku występowały utrudnienia w ruchu.

W związku z tym zdarzeniem, przypominamy o przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, stosowaniu się do ograniczeń prędkości i warunków ruchu.

Pamiętajmy także, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Złotoryi
Powrót na górę strony