Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cyberprzemoc – ważne spotkania policjantów z uczniami

Data publikacji 04.11.2021

Policjantki ze zgorzeleckiej komendy, w ramach prowadzonych działań profilaktycznych, spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Zgorzelcu. Głównym założeniem wizyty było zwiększenie wiedzy na temat zagrożeń dzisiejszych czasów jakim jest między innymi cyberprzemoc. Policjantki starały się uświadomić młodzieży, że Internet, który jest przeogromnym dobrodziejstwem, jednocześnie niesie za sobą liczne zagrożenia.

Cyberprzemoc to jeden z tematów poruszanych przez policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej zgorzeleckiej komendy podczas spotkań z młodzieżą. Tym razem mundurowe odwiedziły Szkołę Podstawową nr 5 w Zgorzelcu. Podczas spotkania omówiły między innymi zagrożenia płynące z użytkowania Internetu i telefonii komórkowej wskazując zasady odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.

Młodzież została zapoznana z formami cyberprzemocy oraz z procedurą postępowania w przypadku dotknięcia z tym zjawiskiem. Policjantki zaznaczyły jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej oraz jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych.

Jest to dosyć istotny temat w obecnym świecie, kiedy młodzież bardzo dużo czasu spędza przed komputerem. Zdalne nauczanie, które niestety znów wraca do szkół, spowodowało, że dzieci częściej korzystają z sieci i nie zawsze bezpiecznie. W tym trudnym pandemicznym czasie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nasze pociechy. Poświęcić im jak najwięcej czasu, by oderwać od wirtualnego świata. To też doskonały czas, by młodzież uświadamiać, by z nimi choćby w domu rozmawiać. Jako dorośli wiemy nieco więcej, co w sieci może ich spotkać i co jest niepokojące.

Zgorzeleckie policjantki w najbliższym czasie będą odwiedzać kolejne placówki i uświadamiać podopiecznych o cyberprzemocy.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Zgorzelcu

Powrót na górę strony