Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant i Naczelnik z Polkowic w czasie wolnym od służby namierzyli poszukiwanego

Data publikacji 04.11.2021

Dzięki skutecznej interwencji I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach oraz Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji tej samej jednostki, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności mężczyzna trafił do wrocławskiego więzienia. Policjanci wracając wczoraj w późnych godzinach popołudniowych ze służby przez teren gminy Chojnów, wypatrzyli podejrzany samochód, w którym ukrywał się poszukiwany mężczyzna. Trafił on najpierw do policyjnej celi w Legnicy, a potem do zakładu karnego.

Wczoraj polkowiccy policjanci przejeżdżając przez jedną z miejscowości w gminie Chojnów zauważyli podejrzanego mercedesa zaparkowanego na jednej z dróg leśnych. Mimo, że nadkom. Tomasz Jagielski oraz asp. szt. Łukasz Leśniak byli po godzinach służby i poza terenem powiatu polkowickiego, gdzie na co dzień ją pełnią, to zdecydowali się sprawdzić wypatrzony wewnątrz lasu pojazd. W środku funkcjonariusze zauważyli mężczyznę ze zranioną dłonią. 33-latek próbował wmówić policjantom, że jadąc do Lubina zepsuł mu się samochód i nie udało mu się go naprawić, co jest przyczyną krwawienia z ręki, a co więcej utrzymywał, że czeka w tym miejscu już od trzech dni na znajomego, który ma przyjechać lawetą.

Doświadczeni policjanci nie dali wiary pokrętnym tłumaczeniom mieszkańca Chocianowa i na miejsce za pośrednictwem Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy poprosili o przybycie miejscowego patrolu. Funkcjonariusze z Chojnowa sprawdzili tożsamość mężczyzny w policyjnym systemie informatycznym i wtedy okazało się, że pobyt w lesie ma swój powód. 33-latek był poszukiwany do odbycia kary 148 dni pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobą najbliższą.

Poszukiwany mieszkaniec Chocianowa choć nie doczekał się lawety, to jednak z pomocą innego środka transportu dotarł do miejsca, w którym powinien znajdować się od dawna. 33-latek po nocy spędzonej z policyjnej celi, trafił do Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu, gdzie rozpocznie odbywanie zasądzonej kary.

Służba w Policji to zawód wyjątkowy, bo jak wskazują sami funkcjonariusze, policjantem jest się 24 godziny na dobę. Służba nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Jak widać na opisanym przykładzie nie ma także znaczenia, czy jest się komendantem czy naczelnikiem, w którym wydziale czy jednostce się służy. Widzisz? Podejrzewasz? Reagujesz! - To najlepsze z możliwych podsumowanie charakterystyki policyjnej służby.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Polkowicach

Powrót na górę strony