Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępczy duet w rękach jeleniogórskich policjantów

Data publikacji 04.11.2021

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym przez jeleniogórskich policjantów. Są oni podejrzani o serię przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścili się razem na przestrzeni dwóch miesięcy. Są to kradzieże z włamaniem i kradzieże, w tym dwóch pojazdów. Wstępnie straty pokrzywdzonych wynoszą około 26 tysięcy złotych. Dodatkowo mężczyzna przestępstw tych dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Teraz za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego jeleniogórskiej komendy i pierwszego komisariatu ustalili, a następnie zatrzymali 21-letnią kobietę oraz 35-letniego mężczyznę, którzy podejrzani są o serię przestępstw przeciwko mieniu. Dodatkowo mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem wbrew zakazom sądowym.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani mają na koncie co najmniej 6 przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścili się od października do listopada br. w Jeleniej Górze i na terenie powiatu karkonoskiego, z których to uczynili sobie stałe źródło dochodu. Są to kradzieże z włamaniem i kradzieże. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 26 tysięcy złotych.

Zatrzymani ukradli paliwo z kilku pojazdów, akumulatory, a także dwa samochody - jeden osobowy, a drugi to pojazd zwany ”wywrotką”. Samochód osobowy marki Peugeot ukradli w jednej z miejscowości gminy Podgórzyn. Pojazd został odzyskany, a 35-latek został zatrzymany, kiedy kierował nim wbrew zakazom sądowym. Drugie auto to Opel, który został odnaleziony przez funkcjonariuszy na terenie powiatu lwóweckiego. Dodatkowo policjanci odzyskali inne skradzione przedmioty. Okazało się, że mężczyzna dopuścił się tych czynów w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy. Para została zatrzymana w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony