Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działka pod budowę nowego Komisariatu Policji w Głuszycy przekazana

Data publikacji 05.11.2021

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski oraz Burmistrz Głuszycy Roman Głód podpisali akt notarialny na mocy którego Skarb Państwa stał się właścicielem działki, na której powstanie nowy Komisariat Policji w Głuszycy. Kilka dni temu w jednej z kancelarii notarialnych odbyło się uroczyste podpisanie dokumentów w tej sprawie.

Dokładnie o godzinie 11:00 doszło do przekazania na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości niezabudowanej z przeznaczeniem na budowę nowego Komisariatu Policji w Głuszycy oraz podpisanie porozumienia w sprawie wspólnego zadania inwestycyjnego. Burmistrz Roman Głód przekazał dokumenty Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariuszowi Wesołowskiemu, któremu towarzyszył Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski.

Dzięki staraniom funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, a przede wszystkim władz samorządowych Głuszycy wygospodarowano na budowę nowego komisariatu najbardziej dogodną lokalizację dla mieszkańców. Teren pod inwestycję o powierzchni 33 arów mieści się przy ulicy Sienkiewicza w Głuszycy. To właśnie tam powstanie budynek Policji przeznaczony dla policjantów i pracowników pełniących służbę w dotychczasowej siedzibie przy ulicy Grunwaldzkiej.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

  • Komendant Wojewódzki podpisuje akt notarialny przekazani działki pod budowę komisariatu. Na biurku leżą dokumenty
  • Komendant Wojewódzki trzymając w ręku teczkę z aktem notarialnym stoi obok burmistrza i komendanta miejskiego, którzy również trzymają w rękach teczki z aktem notarialnym
  • pani notariusz podpisuje akt notarialny, na biurku leżą inne dokumenty
  • burmistrz podpisuje akt notarialny
Powrót na górę strony