Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo najmłodszych – spotkania policjantów z dziećmi

Data publikacji 08.11.2021

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy zaangażowali się w działania profilaktyczne z dziećmi. Podczas spotkań z małoletnimi przekazywali wiedzę o tym, jak unikać zagrożeń na drodze i w innych sytuacjach. Przy okazji tych spotkań przybliżano profesję policjanta.

Funkcjonariusze policji powiatu dzierżoniowskiego realizują programy profilaktyczne z osobami w różnym wieku. Jedną z grup docelowych są dzieci i młodzież. Obecnie zarówno uczniom szkół podstawowych i średnich przypomina się zasady związane
z unikaniem zagrożeń.

W ostatnim czasie policjantka z komendy w Dzierżoniowie sierż. szt. Barbara Gaweł odwiedziła młodzież klas VII i VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku oraz pierwszaków z Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie. Natomiast asp. Łukasz Pogorzelski z st. sierż. Danielem Piwowarczykiem odwiedzili niemczańską podstawówkę. Policjanci poświęcili swój czas na promowanie bezpieczeństwa.

Ze starszymi uczestnikami poruszano tematykę odpowiedzialności prawej nieletnich i szeroko pojętej cyberprzemocy. Z młodszymi rozmawiano o tym jak unikać zagrożeń na drodze, w domu, na podwórku oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania z nieznajomymi. Dodatkowo mundurowi opowiadali o swoje profesji i przybliżali zawód policjanta.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Powrót na górę strony