Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Nowej Rudy zabezpieczają niewybuch

Data publikacji 08.11.2021

Na peryferiach Nowej Rudy znaleziony został pocisk artyleryjski. O niebezpiecznych pozostałościach z czasów wojny policjantów poinformował mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Zabezpieczony niewybuch zostanie zneutralizowany na poligonie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, czy też próbować przenosić.

Na tego rodzaju znalezisko przypadkowo natrafił mężczyzna, który w zaroślach na peryferiach Nowej Rudy zauważył przedmiot przypominający pocisk artyleryjski. O tym fakcie został powiadomiony Oficer Dyżurny Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, który skierował na miejsce patrol policji. Mundurowi potwierdzili, że rzeczywiście jest to pocisk artyleryjski. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczają niebezpieczne znalezisko. Następnie saperzy zabiorą pocisk do neutralizacji na wyznaczonym poligonie.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe, do czasu przyjazdu służb, takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło:KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony