Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje paliwa zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 09.11.2021

Policjanci z powiatu bolesławieckiego w nocy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do baków pojazdów ciężarowych i kradzież paliwa. Dodatkowo mundurowi udowodnili jednemu ze sprawców 3 inne przestępstwa, w wyniku których skradzione zostało ponad 900 litrów oleju napędowego. Zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze prewencji Komisariatu Policji w Kruszynie podczas nocnego patrolowania miejsca gdzie parkują samochody ciężarowe zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego. Okazało się, że mężczyzna stał na czatach, kiedy jego wspólnik dokonywał włamań. Szybka współpraca z innymi policjantami skutkowała zatrzymaniem drugiego podejrzanego, 31-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego, który podjął próbę ucieczki. Przy jednym z samochodów ciężarowych policjanci zabezpieczyli bańki z paliwem w ilości 100 litrów, pochodzącym z kradzieży.

Sprawcy na miejsce przestępstwa przyjechali samochodem, który ukryli w pobliskim lesie. Podział ról między wspólnikami był wyraźny. Podejrzani będąc w porozumieniu chcieli dokonać kradzieży paliwa z 3 ciężarówek. W jednym przypadku paliwo w ilości 100 litrów zostało spuszczone, w dwóch pozostałych samochodach doszło do usiłowania kradzieży z włamaniem.

Ponadto policjanci z komisariatu udowodnili 31-latkowi dokonanie 3 kradzieży z włamaniem na tym samym terenie. Mieszkaniec powiatu polkowickiego włamał się do baków pojazdów i ukradł łącznie ponad 900 litrów paliwa.

Obaj zatrzymali usłyszeli zarzuty, za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony