Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiedział, że nie wywiąże się z umowy - wyłudził laptop i router. Teraz odpowie za oszustwo

Data publikacji 09.11.2021

Wałbrzyscy policjanci walczący z przestępczością gospodarczą wczoraj nad ranem postawili zarzut oszustwa 38-letniemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego, który podpisał z jedną z ogólnopolskich firm umowę o świadczenie usług abonenckich, wiedząc, że nie zamierza się z niej wywiązać. Do tego wszystkiego podejrzany pobrał laptop oraz router. Teraz mężczyzna odpowie za oszustwo i może trafić za kraty więzienia nawet na 8 lat.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili, że 38-latek działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej 5 lipca 2019 roku wprowadził w błąd jednego z pracowników co do faktu wywiązania się z umowy i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem ogólnopolską firmę świadczącą usługi abonenckie. Tym samym podejrzany spowodował straty na rzecz podmiotu gospodarczego w kwocie ponad 2600 złotych.

38-latek stanie teraz przed sądem. Za oszustwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Policjanci w trakcie wykonywanych czynności zabezpieczyli na poczet przyszłej kary gotówkę należącą do sprawcy w kwocie 2600 złotych.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony