Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 09.11.2021

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 45-latka, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W sprawie zabezpieczono krzewy konopi indyjskich oraz gotową już marihuanę, z której można było uzyskać ponad 700 porcji środków odurzających. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia dotarli do 45-latka, który miał posiadać znaczne ilości narkotyków.

Policjanci sprawdzając mieszkanie znaleźli w jednym z pomieszczeń susz roślinny koloru brunatno-zielonego, który znajdował się w szafie ubraniowej w słoikach po przetworach. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczona substancja to marihuana. Łącznie zabezpieczono ponad 700 porcji tego narkotyku.

W trakcie dalszego sprawdzania pomieszczeń gospodarczych, w garażu należącym do mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilka krzewów konopi indyjskich. Rośliny w końcowej fazie wzrostu znajdowały się specjalnie przygotowanym do hodowli namiocie.

Podejrzany usłyszał zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Świdnicy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.76 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.56 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony