Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginioną nastolatkę

Data publikacji 10.11.2021

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście odnaleźli poszukiwaną nastolatkę. Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonym działaniom poszukiwawczym, mieszkance dolnośląskiej stolicy nic się nie stało. 14-latka cała i zdrowa znajduje się pod odpowiednią opieką. Wszystkim osobom i służbom zaangażowanym w poszukiwania serdecznie dziękujemy!

We wtorek w godzinach wieczornych do policjantów z wrocławskiego Śródmieścia zgłosiła się matka 14-letniej mieszkanki dolnośląskiej stolicy, która była zaniepokojona tym, że jej córka nie wróciła do domu. Kobieta przekazała funkcjonariuszom, że dziewczyna ostatni raz widziana była w rejonie placu Grunwaldzkiego i od tego czasu nie wie, gdzie może przebywać, a niewykluczone, że potrzebuje pomocy.

W jednostce przy ulicy Grunwaldzkiej zarządzono alarm i zaangażowano maksymalną ilość mundurowych, aby jak najszybciej odnaleźć zaginioną dziewczynę. Z racji realnego zagrożenia dla życia i zdrowia nastolatki czynności prowadzone były bardzo intensywnie. Mundurowych ze Śródmieścia wsparli również funkcjonariusze z innych jednostek i komórek wrocławskiej komendy miejskiej oraz Oddział Prewencji Policji we Wrocławiu z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej. Dodatkowo w poszukiwania zaangażowane były specjalistyczne jednostki ratownicze oraz straż pożarna.

Młodą kobietę odnaleźli po godzinie pierwszej w nocy funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście. Na szczęście nastolatce nic się nie stało, była cała i zdrowia, a jej życiu nie zagrażało już niebezpieczeństwo. Mieszkanka Wrocławia została otoczona profesjonalną opieką.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony