Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kościelnego, który kradł pieniądze zbierane od wiernych w trakcie nabożeństw

Data publikacji 10.11.2021

Miliccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jako kościelny, od kilku miesięcy kradł pieniądze składane w ofierze przez wiernych podczas odprawianych nabożeństw. Podejrzany zabrał w sumie ponad 15 tys. zł. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. 67-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 9 listopada miliccy policjanci zatrzymali 67-letniego mieszkańca jednej z okolicznych wiosek w związku z podejrzeniem kradzieży pieniędzy z tzw. tacy mszalnej.

Prowadzone w tej sprawie przez funkcjonariuszy czynności wykazały, że mężczyzna pełniący w jednej z parafii powiatu milickiego funkcję kościelnego, będąc odpowiedzialnym za zbieranie datków, od kilku miesięcy kradł pieniądze składane w ofierze przez wiernych, podczas nabożeństw odprawianych w kościele w soboty i niedziele. W ten sposób od lipca bieżącego roku do chwili zatrzymania mężczyzna zabrał z tacy łącznie ponad 15 tysięcy złotych. Podejrzewany zdołał już przeznaczyć gotówkę na własne wydatki.

Mężczyzna usłyszał łącznie aż 16 zarzutów dotyczących kradzieży pieniędzy na szkodę parafii, w której jest zatrudniony. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Miliczu

Powrót na górę strony