Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragedia na drodze. Nie żyje motocyklista. Policjanci kolejny raz apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę

Data publikacji 10.11.2021

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj rano na drodze z Lubina do Rudnej. Podczas manewru wyprzedzania kierujący samochodem osobowym zderzył się czołowo z motocyklistą. Kierowca jednośladu, 77–letni mieszkaniec powiatu górowskiego, poniósł śmierć na miejscu. Przez wiele godzin droga była całkowicie zablokowana. To już kolejny wypadek śmiertelny w powiecie lubińskim. Policjanci apelują o ostrożność na drogach.

Do tragedii doszło około godziny 7:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Peugeot, 44–letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, jadąc w kierunku Lubina, wyprzedzał kierującą mercedesem. W trakcie tego manewru zderzył się czołowo z kierowcą motocykla, jadącego w kierunku Rudnej. Motocyklista, 77–letni mieszkaniec powiatu górowskiego, poniósł śmierć na miejscu. Po zderzeniu z jednośladem doszło jeszcze do kontaktu peugeota z mercedesem, w konsekwencji czego kierująca pojazdem niemieckiego producenta wjechała do rowu i dachowała. Kobieta została przewieziona do szpitala. 44-latek był trzeźwy. Podróżował z pasażerem, który nie odniósł żadnych obrażeń w tym wypadku.

Na miejscu czynności procesowe, pod nadzorem prokuratora i z udziałem biegłego z zakresu wypadków drogowych, przez wiele godzin wykonywali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą teraz szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Droga była całkowicie zablokowana. Mundurowi zorganizowali objazdy.

Musimy pamiętać, ze rowerzyści i motocykliści należą do grupy uczestników ruchu drogowego najbardziej narażonuch na ciężkie obrażeniami bądź utratę życia na skutek uczestniczenia w wypadkach drogowych. Wystarczy chwila nieuwagi, brak ostrożności, brawura, aby doszło do tragedii. Przy kontakcie auta z kierowcą jednośladu konsekwencje są często bardzo poważne.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich użytkowników dróg o szczególną ostrożność i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas samych zależy bezpieczeństwo nasze oraz naszych najbliższych.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony