Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz w rękach kryminalnych

Data publikacji 15.11.2021

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się kilku kradzieży z włamaniem. Łupem sprawcy padły kosmetyki, biżuteria i drobny sprzęt agd z domostw znajdujących się w gminie Gaworzyce. Podejrzany usłyszał trzy zarzuty i teraz grozi mu nawet 10 lat pobytu w więziennej celi.

Kryminalni z Polkowic sumiennie pracowali nad sprawą włamań, do których doszło pod koniec sierpnia i na początku października bieżącego roku w domach znajdujących się na terenie gminy Gaworzyce. Te czynności służbowe przyniosły ostatecznie oczekiwany od początku efekt. Policjanci szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte informacje, przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które mogły mieć informację na temat wspomnianych kradzieży z włamaniem.

Ten sam sprawca po dokonaniu jeszcze w sierpniu włamaniu, w którym straty wynikające ze zniknięcia kosmetyków, biżuterii i drobnego sprzętu agd oszacowano na 5200 złotych, jeszcze dwukrotnie próbował dopuścić się podobnego czynu, usiłując przedostać się do wnętrza kolejnych domów. W tych dwóch przypadkach przestępcy nie udało się jednak sforsować zabezpieczeń.

Podczas swojej pracy funkcjonariusze odzyskali część ukradzionych rzeczy oraz wytypowali mężczyznę, który zabrał je prawowitemu właścicielowi. Policjanci ustalili tożsamość 44-letniego mieszkańca gminy Gaworzyce i po zebraniu niezbędnego w sprawie materiału dowodowego zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Za przestępstwa kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło:KPP Polkowicach

Powrót na górę strony