Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla kierowcy zatrzymanego po pościgu

Data publikacji 16.11.2021

Do aresztu trafił kierowca, który wykazał się skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze. Mężczyzna prowadził samochód pod wpływem narkotyków, a następnie próbował uniknąć policyjnej kontroli, uciekając przed bolesławieckimi mundurowymi ulicami miasta. Podczas ucieczki stwarzał on realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policyjny patrol z bolesławieckiej komendy powiatowej w trakcie służby postanowił zatrzymać do kontroli drogowej pojazd poruszający się jedną z ulic Bolesławca. Kierujący jednak zdecydował się zlekceważyć sygnały świetlne oraz dźwiękowe nadawane przez funkcjonariuszy i rozpoczął ucieczkę, wykonując niebezpieczne manewry, a także wymuszając na innych kierowcach gwałtowne reakcje. Swoim zachowaniem na drodze stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy, pełniący służbę na terenie Bolesławca, po pościgu zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że uciekał, bo znajdował się pod wpływem środków odurzających. W trakcie ucieczki skrajnie nieodpowiedzialny kierowca widząc, że nie uda mu się umknąć stróżom prawa, celowo doprowadził do kolizji z radiowozem, licząc, że w ten sposób odwróci uwagę mundurowych i ucieknie pieszo.

31-latek został zatrzymany, a badanie potwierdziło, że kierował on pojazdem, będąc pod wpływem narkotyków. Dodatkowo policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Bolesławiec rok temu utracił prawo jazdy w związku z kierowaniem pod wpływem środków odurzających.

Materiał dowodowy zebrany przez funkcjonariuszy bolesławieckiej jednostki Policji potwierdził również, że podejrzany stworzył bezpośredniego niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Bolesławcu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.31 MB)

Pliki do pobrania

  • 93.02 KB
    Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony