Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał autostradą i spowodował kolizję – w organizmie miał ponad 3 promile…. Pamiętajmy, zasada jest prosta: PIŁEŚ? NIE JEDŹ!

Data publikacji 18.11.2021

Bolesławieccy policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał autostradą A4 w kierunku Wrocławia i uderzył w tył ciężarówki. Badanie wykazało, że ten skrajnie nieodpowiedzialny mieszkaniec województwa śląskiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

W trakcie służby bolesławieccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy osobówki, który wykonuje dziwne manewry na autostradzie.Patrol natychmiast ruszył na autostradę A4, aby zweryfikować te informacje. Jednak zanim mundurowi zlokalizowali wskazany pojazd, doszło do kolizji z jego udziałem. 56-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który siedział za kierownicą samochodu osobowego, najechał na tył auta ciężarowego, które w następstwie uderzyło w barierę energochłonną.

Szybko wyszło na jaw, co było przyczyną dziwnych manewrów 56-latka i miało zapewne decydujący wpływ na zaistnienie zdarzenia drogowego. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy ruchu drogowego z Bolesławca wykazało, że sprawca kolizji miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie! Mundurowi od razu zatrzymali jego prawo jazdy. Ponadto kierującemu grozić będzie teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności i poważne konsekwencje finansowe.

Bolesławieccy policjanci przypominają o bezwzględnym zakazanie wsiadania za kierownicę po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu. Nietrzeźwy kierowca stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, zasada jest prosta: PIŁEŚ? NIE JEDŹ!

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony