Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych na terenie Lwówka Śląskiego

Data publikacji 18.11.2021

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim skontrolowali lokal, w którym dochodziło do nielegalnych gier hazardowych. Wewnątrz znaleźli działające bez zezwolenia automaty, które zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Za naruszenie przepisów Kodeksu karnego skarbowego, właścicielowi zabezpieczonych automatów grozi nie tylko wysoka grzywna, ale także kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z lwóweckiej komendy, uzyskali informację, że w jednym z lokali na terenie miasta udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Stróże prawa skontrolowali obiekt, znajdując w nim 3 automaty. Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Przypomnijmy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło:KPP w Lwówku Śląskim

Powrót na górę strony