Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne automaty w rękach funkcjonariuszy

Data publikacji 21.11.2021

Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie powiatu świdnickiego.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z komendy powiatowej w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie powiatu realizowali kilka dni temu czynności ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W wyniku tego na terenie Strzegomia zlikwidowali nielegalny salon gier zręcznościowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli cztery nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej niż 12 tysięcy złotych oraz środki pieniężne w kwocie 450 złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Świdnicy

Powrót na górę strony