Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł silnik i elementy metalowe. Został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 20.11.2021

Nawet do 10 lat więzienia może grozić młodemu mieszkańcowi Lubina, który podejrzany jest o kradzieże m. in. żeliwnych włazów studzienek kanalizacyjnych oraz silnika samochodowego. Straty jakie spowodował swoją przestępczą działalnością poszkodowani oszacowali na blisko 9 tysięcy złotych. Mężczyzna trafił do policyjnej celi i usłyszał już zarzuty.  Teraz jego los leży w rękach sądu.

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji Lubinie zatrzymali 28- letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże na terenie miasta. Lubinianin na przełomie września i października kradł różnego rodzaju elementy metalowe. Łupy złodzieja były zbywane w punktach skupu złomu.

Dodatkowo, funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu włamanie do pojazdu zaparkowanego na jednej ze stacji paliw na terenie miasta i kradzież silnika oraz różnych części samochodowych. 28 – latek dostał się do wnętrza auta wybijając w nim szybę. Podejrzany usłyszał już zarzuty, za które w najbliższym czasie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony