Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Oławy przeprowadzili kurs samoobrony dla seniorów

Data publikacji 22.11.2021

Członkowie sportowego klubu seniora przy współpracy z Fundacją "Atena", w ramach programu profilaktycznego "Prewencja na start - kręci mnie bezpieczeństwo z oławską policją" ćwiczyli samoobronę. Będą kolejne spotkania z policjantami, na które zapraszamy.

W ramach programu profilaktycznego „Prewencja na start- kręci mnie bezpieczeństwo z oławską policją”, funkcjonariusze przeprowadzili kurs samoobrony dla seniorów.

Celem tych zajęć jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych poprzez nauczenie przewidywania sytuacji zagrożenia, unikania ich oraz działania pod wpływem stresu.

Policjanci opowiadali uczestnikom między innymi o sposobach unikania zagrożeń, sytuacjach kryzysowych i podstawowych elementach samoobrony. Zajęcia przeprowadził oławski policjant sierż. szt. Tomasz Kania - instruktor z zakresu taktyki i techniki interwencji. Pod nadzorem mundurowego seniorzy próbowali samodzielnie i skutecznie odstraszyć napastnika np. w sytuacjach ataków chuligańskich czy kradzieży.

Wszyscy zebrani aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Pojawiło się również wiele pytań dotyczących konkretnych sytuacji, między innymi co zrobić, gdy ktoś próbuje ukraść nam telefon lub torebkę.

Zajęcia skierowane są do seniorów z powiatu oławskiego. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek 26 listopada br. o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy!

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Oławie

Powrót na górę strony