Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego spowodowanego przez 18-letnią kierującą bez prawa jazdy

Data publikacji 22.11.2021

Do wypadku drogowego doszło wczoraj w Dusznikach-Zdroju. Do szpitala trafiła 17-letnia pasażerka z obrażeniami ciała. Jak ustalili policjanci, sprawczyni wypadku nie miała prawa jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę w Dusznikach-Zdroju. Jak wynika z wstępnych ustaleń samochód, którym kierowała 18-letnia kobieta wpadł w poślizg i wjechał do rzeki. 17-letnia pasażerka pojazdu doznała obrażeń ciała i została odwieziona do szpitala. Okazało się, że kierująca samochodem nie posiadała uprawnień do kierowania.

18-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego usłyszy zarzut spowodowania wypadku drogowego, podczas którego kierowała pojazdem bez wymaganych uprawnień. Sąd zdecyduje o tym jakie poniesie konsekwencje.

Zdarza się, że wśród młodych ludzi panuje przekonanie, że nie mogą ponieść żadnych konsekwencji kierując autem bez prawa jazdy. Takie myślenie jest jednak błędne. Przepisy mówią wprost, że każdy kto prowadzi pojazd nie mając do tego uprawnień, podlega karze grzywny. Ponadto w takich sytuacjach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony