Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch mężczyzn brakiem maseczki zwróciło uwagę policjantów, a ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości

Data publikacji 24.11.2021

Wczoraj (23 listopada), policjanci z powiatu dzierżoniowskiego w trakcie kontroli środków transportu oraz placówek handlowych pod kątem przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa, zatrzymali dwóch mężczyzn. Osoby te mimo obowiązku nie miały założonych maseczek. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że są poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z powiatu dzierżoniowskiego w godzinach rannych, na terenie Sowiogórskiego Centrum Przesiadkowego przeprowadzili kontrolę autobusu. W trakcie czynności policjanci zauważyli pasażera podróżującego bez maseczki, wobec czego podjęli interwencję zaczynając od legitymowania. W wyniku sprawdzenia danych mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że jest on poszukiwany. Decyzją Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie osoba zastała zatrzymana i doprowadzona do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie, celem odbycia kary w wymiarze 15 dni pozbawienia wolności.

Tego samego dnia wieczorem podobny przebieg interwencji miał miejsce w placówce handlowej. Tu także podstawą podjęcia działań był brak maseczki. Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego w jednym z dzierżoniowskich marketów wylegitymowali mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Sprawdzenie osoby wykazało, iż jest ona poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie w związku z nałożona karą pozbawienia wolności 53 dni.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Powrót na górę strony