Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał narkotyki i nimi handlował. Odpowie również za nielegalne posiadanie broni i amunicji

Data publikacji 25.11.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o posiadanie narkotyków, handel nimi oraz o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której można uzyskać blisko 50 porcji handlowych. Ustalili również, że mężczyzna handlował narkotykami. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pierwszego komisariatu w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających, handel nimi oraz o posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Funkcjonariusze prowadząc czynności dotyczące zwalczania przestępczości narkotykowej ustalili, że 39-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego najprawdopodobniej jest z nią związany. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli marihuanę, z której można uzyskać blisko 50 porcji handlowych oraz kilkanaście sztuk naboi i broń, na które to nie posiadał wymaganego zezwolenia.

Policjanci ustalili również, że 39-latek zajmował się udzielaniem środków odurzających w celu uzyskania korzyści majątkowej. Wstępnie można określić, że w przedziale czasowym od czerwca do listopada br. udzielił on marihuanę różnym osobom ponad 100 razy.

Obecnie prowadzone postępowanie ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej sprawy i ustalenie źródła pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także kolejnych odbiorców.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony