Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pod pretekstem udzielenia pomocy, ukradł katalizator

Data publikacji 25.11.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatora. Przestępstwa tego dopuścił się w połowie sierpnia br. w Jeleniej Górze. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na 1000 złotych. Zatrzymany mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło jeszcze w połowie sierpnia br. w Jeleniej Górze. Pokrzywdzony wjeżdżając na parking zahaczył jednym z elementów podwodzia uszkadzając je. Widząc całe zdarzenie 32-latek zaoferował swoją pomoc w naprawie. Kiedy właściciel zgodził się na naprawę na miejscu i na chwilę odwrócił swoją uwagę od samochodu, wówczas 32-latek wyciął katalizator i odjechał. Jego wartość pokrzywdzony oszacował na 1000 złotych.

O zdarzeniu powiadomiona została jeleniogórska policja. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji oraz po analizie monitoringu wytypowali 32-latka podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz mężczyzna za kradzież odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony