Areszt dla recydywisty - Bieżące informacje - Policja Dolnośląska

Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla recydywisty

Data publikacji 26.11.2021

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali recydywistę podejrzanego o szereg przestępstw. Na swoim koncie ma nie tylko kradzieże i włamania, ale również kierowanie gróźb karalnych, zniszczenie mienia czy posiadanie narkotyków. Decyzją sądu trafił tymczasowo na 3 miesiące do aresztu. Mieszkańcowi powiatu lubańskiego za powrót do przestępczego procederu grozi do 15 lat więzienia.

W przeciągu dwóch miesięcy policjanci otrzymali kilka sygnałów o kradzieżach, włamaniach oraz zniszczeniach mienia na terenie gminy Olszyna. Sprawą zajęli się kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz dzielnicowi z Olszyny. Wszystkie zgłoszenia przyjęte od pokrzywdzonych funkcjonariusze szczegółowo analizowali.

Kilka dni temu podczas realizacji policjanci zaobserwowali typowanego w sprawie mężczyznę. Na ich widok przestępca rzucił się do pieszej ucieczki. Podejrzany szybko został schwytany przez kryminalnych.

Z zebranego dotychczas materiału dowodowego wynika, że 31- letni mieszkaniec powiatu lubańskiego ma na swoim koncie 15 przestępstw, a wśród nich kradzież i zniszczenie mienia, kradzież prądu, włamanie do garażu, zniszczenie mienia, posiadanie znacznej ilości narkotyków, groźby karalne oraz naruszenie nietykalności cielesnej osób trzecich. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 23 tysiące złotych.
 

W przeszłości 31-latek był już karany za podobne przestępstwa. W związku z tym, że powrócił do zakazanego procederu, przed sądem będzie odpowiadał jako recydywista. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Póki co decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lubaniu

Powrót na górę strony