Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzierżoniowska policjantka szkoliła pracowników banków

Data publikacji 28.11.2021

W Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie odbyło się spotkanie pracowników lokalnych oddziałów banków z dzierżoniowska policjantką - sierż. szt. Barbarą Gaweł. Celem wizyty przedstawicieli instytucji bankowych było odbycie szkolenia prowadzonego przez funkcjonariuszkę, które dotyczyło zapobiegania wciąż popularnym metodom przestępstw „na wnuczka” i „na policjanta”.

Dzierżoniowska komenda powiatowa policji realizuje szereg akcji profilaktycznych skierowanych do różnych odbiorców. Często adresatami takich działań są osoby starsze, które są szczególnie narażone na stanie się ofiarą różnego rodzaju oszustów czyhających na zgromadzone przez nich środki finansowe, stanowiące nierzadko oszczędności ich życia.

Niestety pomimo wielokrotnych apeli skierowanych do seniorów oraz ich najbliższych, nadal dochodzi do prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych i to często prób udanych. W celu przeciwdziałania tego rodzaju nielegalnym praktykom, policjanci starają się jak najbardziej rozpowszechniać informacje na temat metod działania przestępców oraz sposobów, jak się przed nimi bronić. Tym razem dzierżoniowscy funkcjonariusze zdecydowali się przeszkolić również pracowników sektora bankowego, którzy często nieświadomie uczestniczą w przestępczym procederze oszukiwania osób w podeszłym wieku.

W trakcie szkolenia wyczulono bankowców na sytuacje, kiedy to ich klienci chcą nagle zlikwidować lokaty czy podjąć wszystkie zgromadzone na koncie środki. Tego rodzaju wspólne przedsięwzięcia Policji i instytucji bankowych mają pomóc uchronić seniorów, przed staniem się ofiarą przestępstwa. Policjantka na koniec rozdała także ulotki profilaktyczne, które będą dostępne w placówkach bankowych.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło:KPP w Dzierżoniowie

Powrót na górę strony