Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyski policjant rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie i o numerze alarmowym 112

Data publikacji 28.11.2021

Policjant prewencji kryminalnej z wałbrzyskiej komendy odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi z klas pierwszych oraz drugich o bezpieczeństwie w domu, szkole i podczas zabaw na powietrzu. Omówił także zagadnienia dotyczące ruchu drogowego oraz opowiedział, jak dokonać zgłoszenia na numer alarmowy 112.

Wałbrzyscy policjanci każdego dnia zajmują się działaniami z zakresu profilaktyki, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Dlatego też mundurowy z wałbrzyskiej komendy spotkał się z uczniami klas pierwszych i drugich z "piętnastki" na Piaskowej Górze. Dzieci wysłuchały pogadanki o tym, jak być bezpiecznym, gdy dorosłych nie ma w domu. Dowiedziały się również, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Funkcjonariusz zorganizował także zajęcia praktyczne w tym zakresie.

Dodatkowo policjant przypomniał, w jaki sposób należy korzystać z numeru alarmowego 112. Chociaż większość dzieci znała procedury, funkcjonariusz przypomniał, co powinno znaleźć się w zgłoszeniu, aby dyspozytor jak najszybciej mógł wysłać na miejsce służby ratunkowe. Najmłodsi byli bardzo dobrze przygotowani do spotkania z mundurowym i podali wiele przykładów, z którymi mogliby się zwrócić o pomoc przy wykorzystaniu numeru alarmowego Centrum Powiadamiana Ratunkowego.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony