Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla pseudokibica. W swoim aucie przewoził blisko tysiąc porcji kokainy oraz maczetę

Data publikacji 29.11.2021

Wspólne intensywne działania operacyjne policjantów Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy z funkcjonariuszami Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP we Wrocławiu doprowadziły do ustalenia, a następnie zatrzymania mieszkańca Lubina, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości kokainy. Do zatrzymania doszło na drodze, kiedy mężczyzna kierował swoim samochodem. Trafił do policyjnej celi. Będzie również odpowiadał za obrót narkotykami. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Jak ustalili policjanci, mężczyzna ten jest jednym z liderów grupy pseudokibiców.

Ścisła współpraca operacyjna policjantów kryminalnych z Lubina i policjantów zajmujących się na co dzień zwalczaniem  przestępczości pseudokibiców KWP  we Wrocławiu doprowadziła do przechwycenia znacznej ilości narkotyków.  Policjanci zatrzymali 29 – letniego mieszkańca miasta, który w samochodzie przewoził kokainę. Mężczyzna został zatrzymany, gdy kierował swoim samochodem na terenie gminy Rudna.  To w tym aucie kryminalni znaleźli  zawiniątko z białym proszkiem, który po zbadaniu testerem okazał się być kokainą. Z ujawnionej ilości środka psychotropowego podejrzany mógłby przygotować blisko tysiąc porcji handlowych tego narkotyku. W pojeździe zatrzymanego, funkcjonariusze ujawnili również maczetę oraz gaz pieprzowy. Według ustaleń policjantów podejrzany jest jednym z liderów grupy pseudokibiców.

29 – latek został przez kryminalnych zatrzymany. Trafił do policyjnej celi. Po przesłuchaniu w prokuraturze, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Lubinianin usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz uczestniczenia, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w obrocie znacznych ilości substancji psychotropowych. Za popełniony czyn grozi mu nie mniej niż dwa lata pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubinie.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lubinie

 

Powrót na górę strony